Corporate Purchasing Excellence™ Programı

CPE™ Nedir?

Corporate Purchasing Excellence (Kurumsal Satınalma Mükemmelliği) American Purchasing Society tarafınan oluşturulan, satınalma sisteminizin daha etkin ve daha etkili olmasını sağlayan gelişim, değerlendirme ve sertifikasyon programıdır.

CPE Main1

 

Program her biri farklı sertifikayı hedefleyen üç aşamadan oluşur:

Aşama 1: Standard Sertifikasyon

Kaynaklar ve sistem etkinliği

Aşama 2: Exclusive Sertifikasyon

Kategori yönetimi sistemi

Aşama 3: Best in Class Sertifikasyon

CSR, SRM ve kurumsal uyum

 

 

CPE™ Sizi Hedefinize Götürür!

gets you there

Kurumsal satınalma sertifikası almak organizasyonunuzu daha iyi sonuçlara ve başarıya götürür:

Satınalma bölümü için gözle görünen bir hedef ve sınav olması organizasyonunuzda motivasyonu ve işbirliğini artırır.

Analiz ve karar süreçleri ile ilgili şeffaflığın ve öngörülebilirliğin artması satınalma bölümü ve aktivitelerine güven duyulmasını sağlar.

Tedarikçileriniz nezdinde itibarınızın artması sizi daha stratejik bir ortak yapar ve uzun vadeli vizyonunuza katkıda bulunur.

Alanında en iyi olan satınalma sisteminiz değer yaratılmasını sağlayarak iş sonuçlarınıza hatırı sayılır katkıda bulunur.

 

Sizi Başarıya Yönlendiririz…

guide through

Corporate Purchasing Excellence™ programını tamamlamak atacağınız her adımda size vereceğimiz destek sayesinde çok kolay:

Denetçilerimiz CPE™ kutusunda bulunan her bir pencere için (başvurduğunuz sertifika seviyesine göre) soru listemizi kullanarak satınalma sisteminizi incelerler. Tedarikçilerinizle, iç müşterilerinizle ve satınalma bölümünüzle de konuşuruz.

Sizi iyileştirme noktaları konusunda yönlendirecek, (varsa) gelişim alanları ve aksiyon planlarını da içeren raporumuz elinize geçer.

Eğer isterseniz, gelişim alanlarınızın üzerinde sizlerle çalışabiliriz. İyileştirme için belirlenen makul bir sürenin sonunda yeni bir denetim yaparız.

Tüm gereklilikler yerine getirildikten ve başarılı bir denetimden sonra başvurunuzun seviyesine göre sertifika almaya hak kazanırsınız. Kurumsal sertifikanız American Purchasing Society tarafından verilir.

 

CPE Phase 1      CPE Phase 2      CPE Phase 3      aps-color