Eğitimlerimiz Hakkında

Fark Yaratıyoruz:

Çalışma hayatınızda bir çok eğitime katıldınız. Bu eğitimlerin bazıları çok hoşunuza gitti. Bazıları çok eğlenceli, bazıları esin vericiydi. Ama yıllar sonra aklınızda kalan eğitimler size sunumların bolca okunarak bilgilerin verildiği değil, uygulama sürecine katılabildiğiniz, kendinizi eğitimin içinde hissettiğiniz eğitimler oldu. İşte bu yüzden Satınalma Akademisi interaktif eğitim tarzını benimsemiştir ve eğitimin yanında bir tecrübe sunmaktadır. Eğitimlerimiz yüksek standartlı eğitim salonlarında bir ana eğitim odası ve gerektiği kadar uygulamalı çalışma odası kullanılarak yapılır. Katılımcı sayısı 16 ile sınırlandırılmıştır, sadece dernek ve odalarda yapılacak  eğitimler kalabalık gruplara büyük salonlarda verilir.İnteraktif:

Eğitimlerimiz sırasında ekiplerin kullanımına sunulan tabletler katılımcıların ekrandaki sunumda yer alan çeşitli içeriğe katılmalarına olanak vermektedir. Tabletler aynı zamanda eğitimcinin de katılımcılara sürekli geri bildirim verebilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında her eğitimde özel hazırlanmış problem çözme seansları ve oyunlarla katılımcıların sürekli eğitimin içerisinde olması sağlanmaktadır.Sürekli Katılım ve Anında Değerlendirme:

Eğitim akışı içerisinde yeni bir konu anlatılmaya başlandığında, tabletler aracılığıyla konu üzerinde katılımcıların düşüncelerini ölçen bir anket yapılmakta, anket sonuçları ekranda anında analiz edilmektedir. Bu analizler daha sonra eğitim sırasında kullanılmaktadır.

Her konu sonrasında tabletler aracılığıyla yapılan testlerle konudan doğru çıkarımlar yapılıp yapılmadığı ölçülmekte, daha sonra sorular üzerinden geçerek pekiştirme yapılmaktadır. Talep edilmesi durumunda test sonuçları insan kaynakları ya da ilgili yöneticiyle paylaşılabilir.Uygulayarak Pekiştirme:

Katılımcılara verilen problemlerin ekip içerisinde çözülerek sonuçların sunum yapılması istenmektedir. Bu sayede hem öğrenilen bilgiler pekiştirilecek, hem de takım çalışması, sunum yapma, problem analizi gibi yetkinlikler desteklenecektir.İlgi Çekici Eğitim İçeriği:

Sunum sırasında videolar, görseller ve çeşitli alıntılar kullanarak katılımcıların eğitimi takip etmeyi sürdürmesi, eğitim salonunda geçirilen süreden mümkün olduğunca yararlanılması hedeflenmektedir.

Bunun yanında iletişim eğitimi sırasında gönüllü olan katılımcıların pazarlık oyunu esnasında çekilen görüntüleri eşliğinde geri bildirim verilmektedir.Yarışma ve Rekabet:

Katılımcılar ekiplere ayrılarak eğitim süresince uygulanan anket, test, grup çalışması gibi aktivitelerin yanı sıra, eğitime katılımcı olma, soru sorma, kurallara uyma gibi konularda da puan kazanmaktadırlar. Kazanılan puanlar üzerinden birbirleriyle rekabete giren ekiplerden ilk ikiye girenlerin üyeleri sürpriz hediyeler kazanmaktadırlar.