Yazılar

Satınalma Akademisi’nden Annelere Özel Fırsat!

6.03.2017
|
Comments off
|

Satınalma Akademisi A.Ş. olarak kadınların satınalma alanında özellikle üst kademelerde daha fazla yer almasını desteklemek amacıyla yaptığımız kadın katılımcılara özel indirim kampanyamız yoğun ilgi gördü. Kampanyamız başladığından bu yana 17 kadın katılımcımız toplamda 32 gün eğitimde kendilerine özel indirimden faydalandılar.

Görülen ilgi üzerine kadın katılımcılarımız için uyguladığımız pozitif ayrımcılık uygulamasına devam etmeye karar verdik.

Şimdi sıra Annelerde […]

American Purchasing Society Programları İçin Eğitmenler Arıyoruz

13.02.2017
|
Comments off
|

Satınalma Akademisi, American Purchasing Society ile yaptığı işbirliği çerçevesinde dünya çapında geçerliliği olan Certified Purchasing Professional (CPP), Certified Professional Purchasing Manager (CPPM), Certified Professional Purchasing Consultant (CPPC), Certified Green Purchasing Professional (CGPP) ve Certified Professional in Distribution and Warehousing (CPDW) sertifikasyon programlarını yürütmektedir.

American Purchasing Society, Amerika Birleşik Devletleri ve 28 değişik ülkede bulunan satınalma çalışanları, yöneticileri ve üst düzey yöneticiler tarafından 1969 yılında kurulmuş bir organizasyondur.  Satınalma üzerine eğitimler ve sertifika programlarıyla […]

Satınalmada Kur Riskini Yönetmenin 4 Yolu

30.01.2017
|
Comments off
|

Uzun bir süre kur riskini kenara bırakmış bir ülke olarak devam etmekte iken, son 3 – 4 yıldır yeniden bu sıkıntıları yaşamaya başladık. Dünya genelinde yaşanmakta olan ekonomik durgunluk yanında iç ve dış politik etkenler nedeniyle özellikle son iki aydır gözümüz yine günlük olarak kur verilerinde.

Kurların hangi verilere göre oynadığını söylemek zor, genel olarak veriler belli bir yönü işaret etse de, bir gecede verilen ya da verilmeyen kararlar nedeniyle dalgalanmanın boyutu çok […]

Satınalma Akademisi’nden Kadınlara Özel Fırsat!

2.01.2017
|
Comments off
|

Satınalma Akademisi A.Ş. olarak kadınların satınalma alanında özellikle üst kademelerde çok daha fazla yer alması gerektiğini düşünüyoruz!

2016 yılı verilerimizi incelediğimizde, eğitimlerimizde kadın katılımcılarımızın oranının sadece % 28 olduğunu görüyoruz. Sitemizi ziyaret eden kadınların oranı ise %40 civarında. Buradan kadın satınalmacıların eğitimlerimizle daha çok ilgilendiklerini, ama katılım konusunda geride kaldıkları sonucunu çıkarıyoruz.

Bu nedenle bir adım atmaya ve kadın katılımcılarım […]

1 2 3 4 5 6 7 Next page ›