İndirim!

APS-417 Certified Professional Purchasing Manager Sertifika Programı

27.570,00 KDV hariç

Stok kodu: APS-417 Kategoriler: ,
SA-302 Yüksek Kazanımlar İçin Uygulanabilir Satınalma Stratejileri Eğitimi
SA-303 Etkili İlişki Yönetimi İle Maksimum Tedarikçi Performansı Eğitimi
SA-402 Zorlu Hedef ve Performans Yönetimiyle Satınalma Liderliği Eğitimi
APS-411 CPPM Hazırlık Testleri
17.500,00 KDV hariç

Açıklama

American Purchasing Society ile Satınalma Akademisi A.Ş. işbirliği çerçevesinde düzenlenen ve dünya çapında geçerliliği olan Certified Professional Purchasing Manager(CPPM) sertifika programı yönetici konumunda olan ya da şirketi tarafından yönetici konumuna aday gösterilen satınalma çalışanları içindir.

Program içeriği şunlardan oluşur:

 • Stratejik Satınalma ve Kategori Yönetimi Eğitimi (2 gün)
 • Tedarikçi Performansı ve İlişki Yönetimi Eğitimi (1 gün)
 • Satınalmacılar İçin Liderlik Eğitimi (2 gün)
 • CPPM Sınavına Hazırlık Online Soru Bankası
 • CPPM Sertifikasyon Sınavı
 • Sertifikasyon ve posta ücretleri
 • Aşağıda belirtilen eğitimlerde seçiminize göre (online ya da sınıf) ücret belirlenecektir.

Sertifika için tüm gereklilikler yerine getirildiğinde sertifikanız Amerika Birleşik Devletleri’nden 30 gün içerisinde elinizde olacaktır.

CPPM Katılım ve Serifika Şartları

Katılım Şartları:

CPP Sertifika Programı’nı en az 85/100 notu ile tamamlamış olmak.

 • CPP ve CPPM programlarına aynı anda kayıt mümkündür
 • CPPM sınavına girebilmek için CPP sınavından geçerli not şartı vardır

Üniversite mezunu olmak,iki yıl ve daha uzun süre satınalma ya da tedarikçilerle ilgili bir görevde tecrübe sahibi olmak.

 • Üniversite mezunu olmayan adaylar için 3 sene tecrübe aranmaktadır.
 • Bu şartlara uymayan adaylar eğitim ve sınav aşaması sırasında da bu süreyi tamamlayabilirler.

Yönetici ya da yönetici adayı olmak.

Sertifika Şartları:

Eğitim sırasında ve sonrasında eğitmen tarafından verilen görevleri tamamlamak.

Program sonrası yapılacak CPPM sertifikasyon sınavından 70/100 başarı sağlamak.

 • Sınavlar açıklanan tarihlerde sınıf ortamında ya da online olarak gerçekleşecektir.

American Purchasing Society tarafından belirlenen Mesleki Ahlak Kuralları ve Çalışma İlkeleri konusunda referans kontrollerinde başarılı olmak.

 • Adaylardan kendileriyle ilgili bilgi alış verişi yapılabilecek tedarikçi ve çalışma arkadaşı referansları istenecektir.
 • Yapılacak kontroller verilen referanslarla sınırlı değildir.

APS Hakkında

American Purchasing Society, Amerika Birleşik Devletleri ve 28 değişik ülkede bulunan satınalma çalışanları, yöneticileri ve üst düzey yöneticiler tarafından 1969 yılında kurulmuş bir organizasyondur.

Satınalma üzerine eğitimler ve sertifika programlarıyla satınalma mesleğinde sürekli gelişimi sağlamak ve bu konuda kariyerini geliştirmek isteyen profesyonellere destek olmayı hedeflemektedir.

Dünyanın ilk satınalma sertifikasyon programı olan American Purchasing Society programı aynı zamanda diğer programlara göre eşsizdir, çünkü sertifika almak için sadece eğitime katılım yeterli olmamakta, öncesinde yapılacak referans kontrolü ve sonrasında yapılacak sınavı da başarıyla tamamlamak gerekmektedir.

American Purchasing Society ve sertifikaları ABD Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanan Meslekler Rehberi’nde, Satınalma Mesleği için tavsiye edilen kurum ve sertifikaların en başında yer almaktadır.

ABD Çalışma Bakanlığı Meslekler Rehberi – Satınalma

Neden APS Sertifikası?

İş dünyası artık sadece işini profesyonelce yapanların başarıyı yakaladıklarının farkına varıyor. Şirket yönetimleri zaman içerisinde satınalma fonksiyonunun şirket sonuçlarına etkisinin farkına vardılar, ve artık bu fonksiyondaki yönetici ve çalışanların eğitimli, yetkin, güvenilir ve mesleğine bağlı olduklarını görmek istiyorlar.

Oysa mühendislik, hukuk, muhasebe, bilgisayar mühendisliği gibi şirketlerin diğer bölümlerinde çalışanlar için bir çok eğitim kurumu olmasına karşın, satınalma konusunda yetkinliği belirleyecek bir sertifikasyon programının eksikliği ciddi bir şekilde hissediliyor.

American Purchasing Society sertifikası tüm dünyada kabul edilen geçerliliği ile üst yönetimlere ve yöneticilere çalışanlarının ya da işe başvuranların yetkinlikleri ve yetenekleri konusunda bir güvence vermektedir.

Bunun yanında, çalışanlar şirketlerinin kendilerini uluslararası geçerliliği olan bir sertifika programına gönderdiğini bildiklerinde, kendilerine olan güvenleri, iş tatminleri ve şirketlerine olan bağlılıkları artıyor. Bu da çalışanların, dolayısıyla satınalma bölümlerinin performansını artırıyor. Uluslararası sertifika sahibi olmak satınalma çalışanlarının şirket içerisinde daha yetkin ve diğer departmanlar tarafından daha çok kabul görmesini sağlıyor.

Amerika çapında yapılan bir araştırma CPP ve CPPM sertifikası sahiplerinin kendi seviyelerindeki diğer çalışanlara göre %23,4 daha fazla kazandıklarını gösteriyor.