İndirim!

APS-427 Certified Professional Purchasing Consultant Sertifika Programı

14.950,00 KDV hariç

American Purchasing Society ile Satınalma Akademisi A.Ş. işbirliği çerçevesinde düzenlenen ve dünya çapında geçerliliği olan Certified Professional Purchasing Consultant(CPPC) sertifika programı satınalma danışmanı, satınalma sistem uzmanı ya da yöneticisi konumunda olan ya da şirketi tarafından bu konumlara aday gösterilen satınalma çalışanları içindir.

Program içeriği şunlardan oluşur:

 • Satınalmada Süreç, İhale ve Sözleşme Yönetimi Eğitimi (2 gün)
 • Stratejik Satınalma ve Kategori Yönetimi Eğitimi – (2 Gün)
 • Tedarikçi Performansı ve İlişki Yönetimi Eğitimi (1 gün)
 • Satınalmacılar İçin Liderlik Eğitimi (2 gün)
 • Satınalma Sistem Analizi ve Danışmanlığında Uzmanlık Eğitimi (3 ay)
 • CPPC Sertifikasyon Raporu
 • Sertifikasyon ve posta ücretleri
 • Aşağıda belirtilen eğitimlerde seçiminize göre (online ya da sınıf) ücret belirlenecektir.

Sertifika için tüm gereklilikler yerine getirildiğinde sertifikanız Amerika Birleşik Devletleri’nden 30 gün içerisinde elinizde olacaktır.

Katılım Şartları:

Üniversite mezunu olmak,iki yıl ve daha uzun süre satınalma ya da tedarikçilerle ilgili bir görevde tecrübe sahibi olmak.

 • Üniversite mezunu olmayan adaylar için 3 sene tecrübe aranmaktadır.
 • Bu şartlara uymayan adaylar eğitim ve sınav aşaması sırasında da bu süreyi tamamlayabilirler.

Satınalma danışmanı, satınalma sistem uzmanı ya da yöneticisi olarak çalışıyor olmak.

Sertifika Şartları:

Eğitim sırasında ve sonrasında eğitmen tarafından verilen görevleri tamamlamak.

3 aylık iş başı çalışma sonrası sunulacak CPPC raporundan 70/100 başarı sağlamak.

American Purchasing Society tarafından belirlenen Mesleki Ahlak Kuralları ve Çalışma İlkeleri konusunda referans kontrollerinde başarılı olmak.

 • Adaylardan kendileriyle ilgili bilgi alış verişi yapılabilecek tedarikçi ve çalışma arkadaşı referansları istenecektir.
 • Yapılacak kontroller verilen referanslarla sınırlı değildir.

American Purchasing Society, Amerika Birleşik Devletleri ve 28 değişik ülkede bulunan satınalma çalışanları, yöneticileri ve üst düzey yöneticiler tarafından 1969 yılında kurulmuş bir organizasyondur.

Satınalma üzerine eğitimler ve sertifika programlarıyla satınalma mesleğinde sürekli gelişimi sağlamak ve bu konuda kariyerini geliştirmek isteyen profesyonellere destek olmayı hedeflemektedir.

Dünyanın ilk satınalma sertifikasyon programı olan American Purchasing Society programı aynı zamanda diğer programlara göre eşsizdir, çünkü sertifika almak için sadece eğitime katılım yeterli olmamakta, öncesinde yapılacak referans kontrolü ve sonrasında yapılacak sınavı da başarıyla tamamlamak gerekmektedir.

American Purchasing Society ve sertifikaları ABD Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanan Meslekler Rehberi’nde, Satınalma Mesleği için tavsiye edilen kurum ve sertifikaların en başında yer almaktadır.

ABD Çalışma Bakanlığı Meslekler Rehberi – Satınalma

İş dünyası artık sadece işini profesyonelce yapanların başarıyı yakaladıklarının farkına varıyor. Şirket yönetimleri zaman içerisinde satınalma fonksiyonunun şirket sonuçlarına etkisinin farkına vardılar, ve artık bu fonksiyondaki yönetici ve çalışanların eğitimli, yetkin, güvenilir ve mesleğine bağlı olduklarını görmek istiyorlar.

Oysa mühendislik, hukuk, muhasebe, bilgisayar mühendisliği gibi şirketlerin diğer bölümlerinde çalışanlar için bir çok eğitim kurumu olmasına karşın, satınalma konusunda yetkinliği belirleyecek bir sertifikasyon programının eksikliği ciddi bir şekilde hissediliyor.

American Purchasing Society sertifikası tüm dünyada kabul edilen geçerliliği ile üst yönetimlere ve yöneticilere çalışanlarının ya da işe başvuranların yetkinlikleri ve yetenekleri konusunda bir güvence vermektedir.

Bunun yanında, çalışanlar şirketlerinin kendilerini uluslararası geçerliliği olan bir sertifika programına gönderdiğini bildiklerinde, kendilerine olan güvenleri, iş tatminleri ve şirketlerine olan bağlılıkları artıyor. Bu da çalışanların, dolayısıyla satınalma bölümlerinin performansını artırıyor. Uluslararası sertifika sahibi olmak satınalma çalışanlarının şirket içerisinde daha yetkin ve diğer departmanlar tarafından daha çok kabul görmesini sağlıyor.

Amerika çapında yapılan bir araştırma CPP ve CPPM sertifikası sahiplerinin kendi seviyelerindeki diğer çalışanlara göre %23,4 daha fazla kazandıklarını gösteriyor.

Farklı tarih seçeneklerinde fiyatları görüntülemek ve kayıt olmak için aşağıdaki seçeneklerde size uygun eğitim tarihlerini seçin.

Stok kodu: APS-427 Kategoriler:
SA-106 Etkin Süreç, İhale ve Sözleşmelerle Satınalma Verimliliği
SA-302 Yüksek Kazanımlar İçin Uygulanabilir Satınalma Stratejileri
SA-303 Etkili İlişki Yönetimi ile Maksimum Tedarikçi Performansı
SA-402 Zorlu Hedef ve Performans Yönetimiyle Satınalma Liderliği
SA-404 Satınalma Sistem Analizi ve Danışmanlığında Uzmanlık
3.600,00 KDV hariç
APS-421 CPPC Sertifikasyon Sınavı

 

American Purchasing Society ile Satınalma Akademisi A.Ş. işbirliği çerçevesinde dünya çapında geçerliliği olan Certified Professional Purchasing Consultant (CPPC) sertifika programının sertifikasyon sınavı.

Ücrete sınav, sertifika ve posta ücretleri dahildir.

Ücrete eğitimler dahil değildir. Daha önce program eğitimlerini tamamlamış öğrenciler içindir.

Sertifika için tüm gereklilikler yerine getirildikten sonra 30 gün içerisinde  sertifikanız Amerika Birleşik Devletleri'nden gelecek ve elinize ulaşacaktır.

 

5.500,00 KDV hariç